Dlaczego dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne w lecie?

okulary-dziecko

Okulary są niezbędnym akcesorium lub uzupełnieniem dla dorosłych w miesiącach letnich. Rzadko jednak widuje się dzieci noszące okulary przeciwsłoneczne. Jest to naprawdę ciekawe, zwłaszcza że wzrok dzieci jest znacznie bardziej wrażliwy niż wzrok dorosłych. Nienoszenie okularów w świetle dziennym może spowodować u wielu dzieci różne choroby oczu, takie jak zaćma. Dlatego okuliści zalecają dzieciom noszenie okularów przeciwsłonecznych w miesiącach letnich.

Ostrożnie z oczami dzieci.

Oczy dzieci są o wiele bardziej wrażliwe i delikatne niż oczy dorosłych. Z tego powodu promienie słoneczne mogą wyrządzić znacznie więcej szkód oczom, dlatego zaleca się ich dobrą ochronę za pomocą dobrych okularów przeciwsłonecznych. Z drugiej strony, nie wszystkie oczy są takie same, a te jaśniejsze powinny być otoczone bardziej troskliwą opieką. Okulary przeciwsłoneczne należy nosić nie tylko na plaży czy na basenie, ale także w górach. Ludzie zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, że im większa wysokość nad poziomem morza, tym większe promieniowanie słoneczne. Dlatego ważne jest, aby uświadomić rodzicom, że ich dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza że spędzają wiele godzin na słońcu. W każdym przypadku eksperci zalecają noszenie okularów przeciwsłonecznych, gdy dziecko przebywa na zewnątrz i spędza wiele godzin na słońcu.

Znaczenie zakupu okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości.

Jeśli chodzi o wyposażenie dzieci w okulary przeciwsłoneczne, musimy zacząć od tego, że nie wszystkie okulary są tak samo dobre i ważne. Okulary przeciwsłoneczne muszą być zatwierdzone, aby zapobiec poważnemu uszkodzeniu oczu przez promienie słoneczne. Jednak mimo ostrzeżeń specjalistów rodzice decydują się wydać mniej pieniędzy i wybierają okulary przeciwsłoneczne niskiej jakości. Filtr w soczewkach musi być wysokiej jakości, w przeciwnym razie może dojść do poważnych uszkodzeń oczu.

Nie pomiń też porad ze świata zdrowia na ploteczek.pl, gdzie wrzucamy też teksty m.in. na temat finansów, ekologii i polityki.

Wskazówki dotyczące zakupu okularów przeciwsłonecznych dla dzieci.

  1. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest posiadanie przez okulary certyfikatu. Ten symbol oznacza, że są one zatwierdzone i że nie stanowią zagrożenia dla oczu dziecka.
  2. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest numer filtra w okularach. Liczba ta mieści się w zakresie od 0 do 4. Do codziennego użytku zaleca się stosowanie liczby 2.
  3. Jeśli Twoje dziecko spędza wiele godzin na słońcu, czy to na plaży, czy w górach, najlepiej wybrać numer 3. W każdym razie przed zakupem okularów przeciwsłonecznych najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wybrać najodpowiedniejsze okulary dla dziecka.
  4. Ostatnim aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych, jest kolor soczewek. Z reguły wybiera się kolory szare i zielone, ponieważ te odcienie pomagają w naturalny sposób postrzegać różne kolory otoczenia.