Korzyści płynące ze spaceru po lesie

Spacery po lesie to jedna z najtańszych form rozrywki. Kiedyś popularna na wsiach, gdzie dostęp do niego był łatwy i szybki. Aktualnie, gdy styl życia jest bardzo intensywny, zalewa nas natłok obowiązków służbowych i domowych szukamy ukojenia w naturze. W miastach jest coraz więcej parków rekreacyjnych, ale po czyste powietrze i cisze najlepiej podjechać do pobliskiego lasu.

Korzyści płynące z wizyty w lesie są bardzo duże. Wyprodukowane przez drzewa czyste powietrze świetnie dotlenia organizm, co sprzyja jego regeneracji. Unoszące się zapachy kwitnących krzewów są niczym aromaterapia, natomiast zapach sosny usuwa zmęczenie. Brak natarczywych miejskich hałasów działa wyciszająco i pozwala zebrać myśli. Nawet spacerując wydeptanymi ścieżkami można zaobserwować piękną faunę i florę oferowaną przez las. Przylaszczka, zawilec, czy fiołek ucieszą oko każdego, tak samo jak biegnący w oddali zając czy sarenka. Las może też przynieś nam korzyści zdrowotne, jakimi jest lecznicza terapia polegająca na przytulaniu drzewa, wystarczy na to raz w tygodniu poświęcić kilka minut.

Przytulanie brzozy działa wyciszająco, natomiast dębu relaksująco. Spacery po lesie to same korzyści dla ciała i dla ducha, należy tylko pamiętać o zachowaniu norm społecznych, by służył on nam i przyszłym pokoleniom.

1 thought on “Korzyści płynące ze spaceru po lesie

  1. Pochodzimy ze środowiska naturalnego, więc spacer po lesie jest jak połączenie z naszym pierwotnym światem. Natura jest koniecznością dla naszego dobrostanu.

Comments are closed.