Aparat słuchowy – gdzie kupić i jaki wybrać?

Aparaty słuchowe to urządzenia, które pozwalają przywrócić komfort życia osobom zmagającym się z problemami ze słuchem. Planujesz zakup aparatu słuchowego? Sprawdź, gdzie go kupić i jaki model wybrać!

Ubytki słuchu to problem, który utrudnia codzienne życie i funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednio dobranych aparatów słuchowych. Gdzie kupić dobry aparat słuchowy? Jakie urządzenie wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Czym jest aparat słuchowy?

Aparat słuchowy to urządzenie, którego działanie polega na wzmocnieniu głośności dźwięków odbieranych z otoczenia. Tego typu sprzęt znacznie zwiększa komfort życia i poprawia codzienne funkcjonowanie osób niedosłyszących.

Aparat słuchowy a hałas

Zaczynasz swoją przygodę z aparatem słuchowym? W takim razie musisz wiedzieć, że przyzwyczajenie się do jego noszenia wymaga czasu. Na samym początku użytkowania aparatu słuchowego dźwięki i hałasy w tle mogą wydawać się bardzo głośne. Jeśli jest to dla Ciebie wyjątkowo uciążliwe, warto stopniowo wydłużać czas noszenia aparatu w ciągu dnia. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Sprawdź, jaki jest wpływ hałasu na zdrowie człowieka.

Jak wybrać aparat słuchowy?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy aparat słuchowy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – urządzenie powinno być indywidualnie dobrane do potrzeb konkretnego pacjenta. Aby dobrać odpowiedni sprzęt, konieczna jest wizyta u protetyka słuchu. Specjalista wykona badania słuchu, których wyniki wskażą stopień i charakter niedosłuchu. Dzięki temu możliwe będzie określenie, czy pacjent potrzebuje aparatu słuchowego i jaki model będzie dla niego najbardziej właściwy. Chcesz wykonać badania słuchu w Warszawie? Pamiętaj, że ceny badań w poszczególnych miejscach mogą różnić się między sobą. Dlatego zanim wybierzesz się na badanie, zapoznaj się z cennikiem usług danej firmy – sprawdź badanie ABR cena i audiometria impedancyjna cena.

Gdzie kupić dobry aparat słuchowy?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie kupić aparaty słuchowe Warszawa. Najlepiej wybrać sprzedawcę, który oferuje duży wybór aparatów słuchowych. W szerokiej gamie dostępnych produktów z pewnością znajdziesz urządzenie idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Dobrze jest także zwrócić uwagę, czy dana firma udostępnia możliwość przetestowania aparatu przed zakupem. Warto wiedzieć, że na aparat słuchowy można otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dlatego najlepiej wybrać sprzedawcę, który ma podpisaną umowę z NFZ.