Jak skutecznie rzucić palenie?

Temat palenia dla wielu jest nieco drażliwy i lepiej go nie poruszać. Szczególnie wśród palaczy mających za sobą długotrwałą walkę z tym niezdrowym nałogiem. Przegraną walkę. I na nic się tu zdaje coroczne postanowienie rzucenia wreszcie palenia.

Rzucenie palenia? To możliwe!

Paląc nie tylko szkodzimy sobie, ale w dużym stopniu również swojemu otoczeniu, gdyż bierni palacze również narażeni są na szkodliwe działanie dymu nikotynowego. Dlaczego zatem ludzie palą znając skutki jakie może to nieść za sobą? Bo lubią. Albo po prostu brakuje im silnej woli do walki z nałogiem.

Jak poradzić sobie z nałogiem palenia?

Najważniejsza w rozstaniu z papierosami jest konsekwencja. Po podjęciu ostatecznej decyzji powinniśmy wyznaczyć sobie konkretny (niezbyt odległy, bowiem może przynieść to odwrotny skutek od zamierzonego) termin do którego uwolnimy się po przysłowiowego ”dymka”. To jednak nie wystarczy, jeżeli już wcześniej bez skutku próbowaliśmy walczyć z nałogiem do kolejnego starcia powinniśmy solidnie się przygotować.

Po pierwsze postarajmy się w miarę możliwości na początku drogi unikać nadmiernego stresu lub wszelkich innych sytuacji, które prowokowały nas do zapalenia papierosa. Nie zaszkodzi również poradzić się lekarza, który przedstawi nam szereg sposobów na złagodzenie głodu nikotynowego.

Na pewno uda nam się znaleźć taki, który będzie na nas skutecznie działał. sen i ruch to nasi wielcy sprzymierzeńcy w walce z nałogiem zatem korzystajmy z tego najwięcej ile tylko zdołamy. Psychologowie radzą by o walce z nałogiem opowiadać wszystkim. Dlaczego? Im więcej osób o tym wie, tym bardziej wstyd nam będzie jeżeli polegniemy. A to dla wielu jeden z najskuteczniejszych środków motywacji. Niestety szczególnie na początku odstawiania nikotyny dla własnego dobra powinniśmy ograniczyć tylko do niezbędnego minimum przebywanie wśród palaczy.

Porzucanie nałogu palenia papierosów to długotrwały efekt, więc nie zrażajmy się zbyt szybo, nawet jeżeli od czasu do czasu będziemy sobie popalać. Jeżeli nie wrócimy do dawnej ( a nawet większej) liczby wypalanych papierosów to jesteśmy na dobrej drodze do ich całkowitego wyeliminowania z naszego życia.

Więcej artykułów z poradami dotyczącymi zdrowego stylu życia znajdziesz w serwisie https://www.plotkarz.pl/.