Naturalne sposoby walki z bezsennością

Długotrwała bezsenność jest bardzo uciążliwa, gdyż uniemożliwia wypoczęci i regenerację organizmu, tym samym bardzo negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również i psychiczne. Istnieje wielu przeciwników leków nasennych, a stosowanie tego typu środków medycznych budzi wiele kontrowersji ze względu na ich niekorzystny wpływ na zdrowie.

Dlatego warto spróbować kilku bezpieczniejszych, naturalnych sposobów. Bardzo często do bezsenności przyczynia się nerwowość i niepokój – na to bardzo dobrym środkiem jest zapach lawendy. Najlepsze rezultaty dadzą naturalne preparaty – olejki, spraye zapachowe, saszetki z suszoną lawendą.

Wielu specjalistów w walce z zaburzeniami snu uważa za pomocny aminokwas o nazwie tryptofan. Bogatym jego źródłem jest drób oraz nabiał, dlatego właśnie warto by te produkty stały się podstawą każdej naszej kolacji. Akupunktura chwalona jest przez osoby które cierpiały przez bardzo długi okres czasu na bezsenność i ukojenie znalazły dopiero po zastosowaniu tej właśnie metody. Ważne by na ten zabieg udać się do specjalisty, który te sztukę opanowaną ma do perfekcji. Bowiem oczekiwany skutek osiągniemy tylko wówczas, gdy specjalne igły zostaną wbite w odpowiedni sposób i w odpowiednie miejsce.

Przy lekkich problemach ze snem, które pojawiają się sporadycznie pomocne będą wszystkie miłe dla nas techniki relaksacyjne np. słuchanie muzyki, sport, gorąca i aromatyczna kąpiel, fantazjowanie np. o egzotycznych wakacjach. Co kto lubi. Dodatkowo można wypić ziołową herbatkę np. z melisy lub lawendy, dobrze sprawdzi się też rumianek i waleriana.